Udlejning af dykkerudstyr
Hos Dykkerbutikken har du mulighed for at leje dykkerudstyr af den højeste kvalitet. Ønsker du ikke at investere i dit eget dykkerudstyr, så kan du leje et komplet sæt hos os. Vi udlejer alt slags dykkerustyr og har mange spændende pakkeløsninger. Se nærmere på det udstyr, som du har mulighed for at leje her på siden.
Denne mulighed er også ideel for dig, som ønsker at afprøve, hvorvidt dykning er noget for dig - måske din nye hobby. Eller måske ønsker du at leje dykkerudstyr til din dykkerferie - i denne forbindelse udlejer vi samtidigt dykkerkameraer, så du også har mulighed for at forevige minderne.
Er du tilmed medlem af Dykkerbutikken, så vær opmærksom på, at vi udlejer komplet udstyr til fordelagtige priser.


2 størrelser
Ved påfyldning skal der kunne fremvises gyldig trykprøvning.det er kundens eget ansvar at flasken er godkendt, at huske indsats,og andet der tilhøre flasken, sprænger flasken er det kundens ansvar.


2 størrelser
Fuld leje af Scuba udstyr. Flaske efter tilvalg.

Med et 10-turs Dykkerflaske klippekort til Dykker-butikken kan du tage afsted på eventyr med din makker

Leje af Nauticam 6500 med Sony 6500 spejlreflekskamera. Prisen er pr. døgn. ERSTATNINGSVÆRDI 65.000 kr.inkl stor extren skærm og lys - komplet sæt